מכניקה הנדסית – גשרים של תקווה

המורים המלווים

נפתלי זלץ – מכניקה הנדסית

מיכל מוניץ  ויהודית יעקובי – אנגלית.

כיתות: יא3, י3

רציונאל:

המאה ה-21 צופנת בחובה שינויים רבים. אחד המשמעותיים שבהם הוא השינוי בכישורים הנדרשים לאורח חיים מוצלח. כישורים אישיים כמו יצירתיות ומקוריות הופכים חשובים יותר מאי פעם, אך לצדם הולכת ועולה חשיבותם של כישורים חברתיים כמו יזמות, מנהיגות ויכולת עבודה בצוות.

בית ספרנו, מח"ט רעות- מחנה נתן, פועל מתוך מחויבות עמוקה לעתידם של הילדים, וככזה רואה את משימתו החשובה ביותר בהקניית כישורים אלו לתלמידיו ולבוגריו.

בית ספרנו מצוי בבסיס צבאי, כאשר תלמידיו מגיעים אליו בהסעות מישובים סמוכים ולעתים מן הפזורה. לפיכך, הם חולפים יום יום ליד צמתים מרכזיות, או דרכים בעייתיות, ועדים ממקור ראשון לתקלות שונות היכולות להתרחש בהן.

פעמים רבות הם באים ומספרים על כך, מבקשים פתרונות שפעמים רבות הם מצילי חיים: גשר, תמרור או רמזור.

לפיכך החליטות תלמידנו לקחת את עתידם בידיהם, ולהפוך למנהיגים החדשים של קהילתם במאה ה-21, ליזום ולהניע תהליכים לבניית גשרים באזורים בעייתיים.

תיאור הפרויקט:

במסגרת הפרויקט תלמידינו יחקרו מקומות שונים בקהילתם בהן בניית גשר יכולה לשנות את חיי האזרחים מהקצה אל הקצה. התלמידים ינסו לכמת את הצורך מבחינת פרמטרים אובייקטיביים: מחיר, גודל, חומר, מחיר וסוג הגשר, וייצרו מצגת שתשכנע את ראשי המועצות להניע תהליכים לבניית הגשר.

שאלות מדרבנות:

איך גשר קטן יכול לעשות הבדל גדול?

הנושאים שילמדו:

  • שרטוט ממוחשב
  • חישובי כוחות
  • חישובי חוזק

תיאור התוצרים:

  • מצגת בעברית/אנגלית/ערבית המתארת את הצרך בגשר.
  • חישובי כוחות וחוזק
  • דגמים של גשרים מחומרי בניה פשוטים.